Drobečková navigace

Úvod > Výrobky > Maziva pro lana > MADOLAN

MADOLAN 

MADOLANUrčení

MADOLAN je moderní ekologické mazivo určené pro mazání ocelových lan a otevřených ozubených převodů velkorypadel, lanovek, jeřábů, výtahů, lyžařských vleků, transportérů, řetězů zdymadel apod.

 

Složení, vlastnosti

MADOLAN je vyroben z kvalitních přírodních olejů, jejich derivátů a polymerních uhlovodíků. Obsahuje speciální přísady, které zajišťují dobrou teplotněoxidační stabilitu, ochranu proti korozi, vysokou únosnost mazacího filmu a vynikající přilnavost k lanům.
Tyto látky významně snižují negativní vliv prašnosti na ocelová lana a přispívají tak k prodloužení jejich životnosti.

 

Aplikace maziva

MADOLAN je pro snadnější nanášení naředěn rozpouštědlem. Aplikuje se jednoduše štětcem nebo stěrkou. Po nanesení se vytvoří souvislá elastická vrstva maziva, která nepraská a neodlupuje se od lan nebo ozubených převodů.

 

Použitelnost 

MADOLAN je použitelný již od teplot 40oC, při teplotách do 75oC nestéká z lan. Jsou tak zaručeny dobré provozní vlastnosti za nejrůznějších klimatických podmínek.

MADOLAN byl testován v podmínkách provozů Mostecké uhelné společnosti, a.s. Byl aplikován na řadu ocelových lan a otevřených ozubených převodů. Ve všech provozních zkouškách se plně osvědčil a díky svým vlastnostem nahradil převážnou část dosud používaných mazacích prostředků na lana.

V extrémních povětrnostních podmínkách byla potvrzena vynikající přilnavost za dlouhodobého provozu. Vytvořená ochranná vrstva brání pronikání prachu a uhelného mouru do lan a omezuje vysychání maziva. Nezanedbatelné jsou tedy i ekonomické aspekty při používání MADOLANU.

Balení

MADOLAN je dodáván ve dvou druzích obalů. 9 kg balení je dodáváno v plastovém kbelíku z polypropylénu s dobře těsnícím víkem. Větší balení o hmotnosti 45 kg je expedováno v plechových hobocích. Balení o větší hmotnosti je možné dodat na přání zákazníka.

Uvedený výrobek není hořlavou kapalinou ve smyslu ČSN 65 0201.

Zaslat poptávku